Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

University of Southern Denmark, Faculty of Engineering

University of Southern Denmark powstał w 1966 roku. Uczelnia oferuje kierunki pierwszego i drugiego stopnia. Spośród innych uczelni wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest zaangażowana w szereg partnerstw o zasięgu międzynarodowym. Uczelnia kształci na pięciu wydziałach: Faculty of Humanities, Faculty of Science, Faculty of Business and Social Sciences, Faculty of Health Sciences, Faculty of Engineering. Kampusy uczelni znajdują się w takich miastach jak: Odense, Esbjerg, Kolding, Kopenhaga, Slagelse i Sonderborg.

Obecnie w ramach Programu eduABROAD oferujemy możliwość rozpoczęcia studiów oferowanych jedynie przez Faculty of Engineering. University of Southern Denmark, Faculty of Engineering oferuje 3-letnie i 3,5-letnie studia pierwszego stopnia inżynierskie, a także 2-letnie studia drugiego stopnia magisterskie. W ofercie znajdują się następujące kierunki studiów w języku angielskim: oferowane w mieście Sonderborg: Bachelor of Engineering in Mechatronics, Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics), Bachelor of Engineering in Electronics, Bachelor of Science in Engineering (Electronics), Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering, Bachelor of Science in Engineering (Mechanical), Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business, Master of Science in Engineering - Mechatronics, Master of Science in Engineering, Innovation and Business, Master of Science in Engineering - Electronics i oferowane w mieście Odense: Master of Science in Engineering - Robot Systems (Advanced Robotics Technology/Drone Technology), Master of Science in Engineering - Software Engineering. Studia na University of Southern Denmark, Faculty of Engineering są bezpłatne.

Zajęcia na University of Southern Denmark, Faculty of Engineering odbywają się w nowoczesnych, wyposażonych we wszelkie niezbędne sprzęty salach. Dodatkowo uczelnia posiada również doskonale wyposażone laboratoria, w których prowadzone są zajęcia.

Studenci University of Southern Denmark, Faculty of Engineering zdobywają wiedzę i umiejętności w inspirującym i kreatywnym otoczeniu, dzięki wykwalifikowanej kadrze wykładowców oraz programom studiów, które są stale analizowane i ulepszane, aby odzwierciedlały wymagania krajowe i globalne. Uczelnia zwraca szczególną uwagę na rozwijanie umiejętności miękkich studentów, a podczas studiów studenci na co dzień mogą doświadczyć pracy w grupach, dyskusji i praktycznych projektów do wykonania

Kierunki oferowane przez Faculty of Engineering uczelni University of Southern Denmark są prowadzone w mieście Sonderborg oraz Odense.
Sonderborg to pięknie usytuowana, nadmorska miejscowość, która jest niezwykle bezpiecznym i przyjaznym miejscem. Znajduje się w niej uroczy port z kawiarniami i restauracjami oraz kameralne centrum z mnóstwem ciekawych sklepów. Sonderborg oferuje światowej klasy kulturalne i muzyczne wydarzeni nie tylko w okresie letnim ale przez cały rok. Fakt, że język angielski jest tutaj powszechnie znany powoduje, że miejsce to jest wybierane przez wielu studentów z całego świata.
Odense jest miastem niezwykle przyjaznym studentom z całego świata. Obecnie, w mieście znajduje się największa liczba studentów w stosunku do liczby mieszkańców. Dzięki temu, młodzi ludzie z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Co roku, władze miasta organizują koncert dla wszystkich nowo przybyłych studentów oraz wiele innych wydarzeń muzycznych i kulturowych. W Odense znajduje się wiele kawiarni, dyskotek, restauracji, kin i teatrów.
Więcej informacji na: https://www.sdu.dk/en

University of Southern Denmark, Faculty of Engineering zaprasza na studia pierwszego stopnia na kierunkach:

University of Southern Denmark, Faculty of Engineering zaprasza na studia uzupełniające drugiego stopnia na kierunkach:

Informacje praktyczne:


Bachelor of Engineering in Electronics

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się sprzętem elektronicznym, takim jak na przykład elektronika samochodowa, elektronika przemysłowa, automatyka domowa, energoelektronika czy rozwiązania autonomiczne, projektowaniem i rozwojem systemów elektronicznych, to studia na kierunku Bachelor of Engineering in Electronics są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Engineering in Electronics trwa 3,5 roku, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: rozwój urządzeń elektroniki, elektronika przemysłowa oraz użytkowa, rozwój inteligentnych systemów elektroniki, elektronika analogowa i cyfrowa, przetwarzanie sygnałów, energoelektronika, interfejsy, systemy niezawodnościowe.
Wszyscy studenci mają możliwość odbycia praktyk podczas studiów. Praktyki odbywają się w przedsiębiorstwach z branży, z którymi uczelnia posiada szerokie kontakty. Praktyki zawsze odbywają się w 6 semestrze. Praktyki dają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy już podczas studiów i dowiedzieć się, jak rozwiązać zadania inżynierskie w praktyce. Dzięki praktykom studenci mogą ćwiczyć swoje umiejętności pracy w zespole i poprawić swoje umiejętności analityczne i kreatywne, a także zdobyć wiedzę nt. organizacji przedsiębiorstw. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Engineering in Electronics posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży elektronicznej na stanowiskach projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Science in Engineering (Electronics)

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się sprzętem elektronicznym, takim jak na przykład elektronika samochodowa, elektronika przemysłowa, automatyka domowa, energoelektronika czy rozwiązania autonomiczne, projektowaniem i rozwojem systemów elektronicznych, to studia na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Electronics) są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Electronics) trwa 3 lata, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: rozwój urządzeń elektroniki, elektronika przemysłowa oraz użytkowa, rozwój inteligentnych systemów elektroniki, elektronika analogowa i cyfrowa, przetwarzanie sygnałów, energoelektronika, interfejsy, systemy niezawodnościowe.
Podczas pierwszych 5 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z podstawowych dyscyplin inżynierii elektronicznej. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Science in Engineering (Electronics) posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży elektronicznej na stanowiskach projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Engineering in Mechatronics

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi mechaniki, elektroniki, a w przyszłości chcesz zajmować się projektowaniem inteligentnych rozwiązań, które łączą mechanikę, elektronikę i programowanie, to studia na kierunku Bachelor of Engineering in Mechatronics są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Engineering in Mechatronics trwa 3,5 roku, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: projektowanie mechatroniczne, materiały i procesy, systemu wbudowane, matematyka, fizyka, projektowanie układów elektronicznych, elektronika analogowa, siłowniki, czujniki, inżynieria sterowania i inżynieria wspomagana komputerowo.
Na kierunku Bachelor of Engineering in Mechatronics studenci mogą wybierać spośród czterech specjalizacji: Mechatronics Engineering, Mechanical Engineering, Electronics Engineering, Embedded Systems.
Wszyscy studenci mają możliwość odbycia praktyk podczas studiów. Praktyki odbywają się w przedsiębiorstwach z branży, z którymi uczelnia posiada szerokie kontakty. Praktyki zawsze odbywają się w 6 semestrze. Praktyki dają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy już podczas studiów i dowiedzieć się, jak rozwiązać zadania inżynierskie w praktyce. Dzięki praktykom studenci mogą ćwiczyć swoje umiejętności pracy w zespole i poprawić swoje umiejętności analityczne i kreatywne, a także zdobyć wiedzę nt. organizacji przedsiębiorstw. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Engineering in Mechatronics posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży mechatronicznej, elektronicznej czy oprogramowania na stanowiskach inżynierów rozwoju, projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics)

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi mechaniki, elektroniki, a w przyszłości chcesz zajmować się projektowaniem inteligentnych rozwiązań, które łączą mechanikę, elektronikę i programowanie, to studia na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics) są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics) trwa 3 lata, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: projektowanie mechatroniczne, materiały i procesy, systemu wbudowane, matematyka, fizyka, projektowanie układów elektronicznych, elektronika analogowa, siłowniki, czujniki, inżynieria sterowania i inżynieria wspomagana komputerowo.
Podczas pierwszych 5 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z podstawowych dyscyplin inżynierii mechatronicznej. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics) posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży mechatronicznej, elektronicznej czy oprogramowania na stanowiskach inżynierów rozwoju, projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się mechaniką i chcesz poznać niezbędne do pracy w branży zagadnienia inżynierii mechanicznej, takie jak: statyka i dynamika, ale także rozwój systemów mechanicznych, zaawansowane materiały i symulacje, to studia na kierunku Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering trwa 3,5 roku, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: systemy mechatroniczne, inteligentne systemy mechaniczne, systemy hydrauliczne, statystyka, zaawansowane materiały, elektronika, pneumatyka, termodynamika, mechanika płynów, sterowanie systemami zasilania, symulacje, CAD/CAE.
Podczas pierwszych 5 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z podstawowych dyscyplin inżynierii mechanicznej. Wszyscy studenci mają możliwość odbycia praktyk podczas studiów. Praktyki odbywają się w przedsiębiorstwach z branży, z którymi uczelnia posiada szerokie kontakty. Praktyki zawsze odbywają się w 6 semestrze. Praktyki dają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy już podczas studiów i dowiedzieć się, jak rozwiązać zadania inżynierskie w praktyce. Dzięki praktykom studenci mogą ćwiczyć swoje umiejętności pracy w zespole i poprawić swoje umiejętności analityczne i kreatywne, a także zdobyć wiedzę nt. organizacji przedsiębiorstw. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży mechanicznej na stanowiskach projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Science in Engineering (Mechanical)

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeśli interesujesz się mechaniką i chcesz poznać niezbędne do pracy w branży zagadnienia inżynierii mechanicznej, takie jak: statyka i dynamika, ale także rozwój systemów mechanicznych, zaawansowane materiały i symulacje, to studia na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechanical) są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechanical) trwa 3 lata, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: systemy mechatroniczne, inteligentne systemy mechaniczne, systemy hydrauliczne, statystyka, zaawansowane materiały, elektronika, pneumatyka, termodynamika, mechanika płynów, sterowanie systemami zasilania, symulacje, CAD/CAE.
Podczas pierwszych 5 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z podstawowych dyscyplin inżynierii mechanicznej. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu inżyniera.
Absolwenci kierunku Bachelor of Science in Engineering (Mechanical) posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży mechanicznej na stanowiskach projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 10 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: BA Degree
Co to jest BA Degree  Dla kogo studia BA Degree  Dalsza nauka po BA Degree
Jeżeli w przyszłości chcesz być zaangażowany w tworzenie oraz wdrażanie pomysłów i nowych produktów w oparciu o rzetelną wiedzę inżynierską i zrozumienie biznesu, to studia na kierunku Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business są tym, czego szukasz.
Nauka na kierunku Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business trwa 3 lata, kończąc się tytułem inżyniera. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: innowacje produktowe, zarządzanie innowacjami, projektowanie i kreatywność, technologia mechatroniczna, zarządzanie produkcją, zrównoważony rozwój, matematyka i fizyka. Studenci mają również możliwość wyboru przedmiotów obieralnych.
Absolwenci kierunku zdobywają umiejętności, które można zastosować zarówno w istniejących przedsiębiorstwach, jak i podczas prowadzenia własnego biznesu. Wszyscy studenci zaangażowani są projekty semestralne, które przygotowują w grupach. Studenci rozwiązują rzeczywiste problemy przedsiębiorstw. Dzięki temu absolwenci kierunku mogą zajmować się całym procesem wdrożenia koncepcji biznesowych, począwszy od odkrywania nowych pomysłów po planowanie, zarządzanie i ich wdrażanie.
Absolwenci kierunku Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach różnych branż, na takich stanowiskach jak: inżynier rozwoju, menadżer projektu, kierownik działów technologicznych, kierownik ds. innowacji oraz do prowadzenia własnego biznesu. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Master of Science in Engineering, Innovation and Business

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 20 luty, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: MA Degree

Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering, Innovation and Business przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunkach inżynieryjnych, w tym dla absolwentów kierunku Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business.
Nauka na kierunku Master of Science in Engineering, Innovation and Business trwa 2 lata, kończąc się tytułem magistra. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: automatyzacja i digitalizacja, innowacje w praktyce, Design Thinking, prototypowanie, rozwój produktów, finanse i przedsiębiorczość. Studenci mają również możliwość wyboru przedmiotów obieralnych.
Podczas pierwszych 3 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z powyższych zagadnień wspólnych. W trzecim semestrze mogą odbyć zagraniczną wymianę studencką. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu magistra.
Wszyscy studenci zaangażowani są projekty semestralne, które przygotowują w grupach. Studenci rozwiązują rzeczywiste problemy przedsiębiorstw. Studenci mają również możliwość pracy nad własnymi produktami - okres 2 lat studiów można przeznaczyć więc na rozwinięcie własnego pomysłu w produkt rynkowy, a studenci stają się wówczas jego współwłaścicielami.
Absolwenci kierunku Master of Science in Engineering, Innovation and Business posiadają kwalifikacje do zatrudnienia na stanowiskach menedżerów w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz na różnych stanowiskach w zakresie innowacji i rozwoju. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Master of Science in Engineering - Electronics

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 20 luty, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: MA Degree

Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Electronics przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: elektronika, mechatronika, robotyka, elektroenergetyka oraz pokrewne.
Nauka na kierunku Master of Science in Engineering - Electronics trwa 2 lata, kończąc się tytułem magistra. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: modelowanie i kontrolowanie urządzeń elektronicznych, systemy rozproszone oraz IoT, systemy wbudowane, elektronika energetyczna, konwertery, systemy czasu rzeczywistego, przetwarzanie sygnałów i obrazów. Studenci mają również możliwość wyboru przedmiotów obieralnych. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu magistra.
Wszyscy studenci zaangażowani są projekty semestralne, które przygotowują w grupach. Studenci rozwiązują rzeczywiste problemy przedsiębiorstw.
Absolwenci kierunku Master of Science in Engineering - Electronics posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży elektronicznej czy oprogramowania na stanowiskach inżynierów rozwoju, projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Master of Science in Engineering - Mechatronics

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 20 luty, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: MA Degree

Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Mechatronics przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: elektronika, mechanika, mechatronika oraz pokrewne.
Nauka na kierunku Master of Science in Engineering - Mechatronics trwa 2 lata, kończąc się tytułem magistra. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje zagadnienia wspólne dla wszystkich studentów, takie jak: zaawansowana mechatronika oraz metody naukowe, a także zagadnienia dla danej specjalizacji. Na kierunku Master of Science in Engineering - Mechatronics studenci mogą wybierać spośród czterech specjalizacji: Devices and Microtechnology, Embedded Systems, Cyber Physical Systems lub Power Electronics.
Podczas pierwszych 3 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z zagadnień wspólnych oraz z wybranej specjalizacji. W trzecim semestrze mogą odbyć staż w przedsiębiorstwie lub rozpocząć swój projekt dyplomowy. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu magistra.
Absolwenci kierunku Master of Science in Engineering - Mechatronics posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach branży mechatronicznej, elektronicznej czy oprogramowania na stanowiskach inżynierów rozwoju, projektantów, konsultantów, koordynatorów projektów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Sonderborg. więcej o kierunku

Master of Science in Engineering - Robot Systems (Advanced Robotics Technology/Drone Technology)

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 20 luty, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: MA Degree

Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Robot Systems przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: automatyka, robotyka, mechatronika, elektrotechnika, elektronika oraz pokrewne.
Nauka na kierunku Master of Science in Engineering - Robot Systems trwa 2 lata, kończąc się tytułem magistra. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje zagadnienia wspólne dla wszystkich studentów, takie jak: statystyka, sztuczna inteligencja, robotyka oraz metody naukowe, a także zagadnienia dla danej specjalizacji. Na kierunku Master of Science in Engineering - Robot Systems studenci mogą wybierać spośród dwóch specjalizacji: Advanced Robotics Technology, Drone Technology (Unmanned Aerial Systems Technology).
Podczas pierwszych 3 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z zagadnień wspólnych oraz z wybranej specjalizacji. W trzecim semestrze mogą odbyć staż w przedsiębiorstwie lub rozpocząć swój projekt dyplomowy. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu magistra.
Absolwenci kierunku Master of Science in Engineering - Robot Systems, w zależności od specjalizacji, posiadają kwalifikacje do zatrudnienia w przedsiębiorstwach zajmującymi się robotami, sztuczną inteligencją, automatyką, lotnictwem, przetwarzaniem obrazów czy sygnałów. Kierunek oferowany jest na kampusie w Odense. więcej o kierunku

Master of Science in Engineering - Software Engineering

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:
do 20 luty, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

Rodzaj studiów: MA Degree

Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Software Engineering przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: informatyka, inżynieria oprogramowania oraz pokrewne.
Nauka na kierunku Master of Science in Engineering - Software Engineering trwa 2 lata, kończąc się tytułem magistra. Nauczanie na kierunku odbywa się nie tylko za pomocą wykładów i ćwiczeń, ale przede wszystkim poprzez pracę nad projektami lub zadaniami powierzonymi przez przedsiębiorstwa. Dlatego studia na kierunku to w większości praktyczna praca, a nie teoretyczne wykłady.
Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: inżynieria systemów mobilnych, Data Science, modelowanie i symulacja, Internet rzeczy, Model-Driven Software Development, rozwiązania innowacyjne oraz metody naukowe, a także przedmioty obieralne.
Podczas pierwszych 3 semestrów studenci zdobywają solidną wiedzę z powyższych zagadnień wspólnych. W trzecim semestrze mogą odbyć staż w przedsiębiorstwie lub rozpocząć swój projekt dyplomowy. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu dyplomowego, w celu uzyskania tytułu magistra.
Absolwenci kierunku Master of Science in Engineering - Software Engineering posiadają kwalifikacje do zatrudnienia na stanowiskach deweloper, deweloper aplikacji mobilnych, deweloper systemów, architekt IT i systemów, inżynier ds. jakości oprogramowania, menadżer projektu, kierownik IT. Kierunek oferowany jest na kampusie w Odense. więcej o kierunku

Koszt studiów:
Studenci nie ponoszą kosztów czesnego na rzecz uczelni, gdyż studia w Danii dla studentów z Polski są bezpłatne dzięki finansowaniu nauki przez rząd duński.

Bezzwrotna opłata za materiały edukacyjne:
Uczelnia nie wymaga wpłacenia bezzwrotnej opłaty za materiały edukacyjne.
Studenci muszą jednak liczyć się z koniecznością zakupu książek lub innych materiałów edukacyjnych.

Kryteria przyjęcia na studia:

Dla wszystkich kierunków studiów wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację. Nie jest wymagane posiadanie certyfikatu językowego z języka angielskiego. Znajomość języka angielskiego zostanie sprawdzona podczas testu ze znajomości języka angielskiego. Aby uzyskać zwolnienie z testu ze znajomości języka angielskiego należy okazać się certyfikatem językowym z odpowiednim wynikiem: IELTS 6.5; TOEFL 88 (internet based); Cambridge English Qualifications: C1 Advanced: 180 (dawniej Certificate in Advanced English - CAE z oceną A, B, C) lub C2 Proficiency: 200 (dawniej Certificate in Proficiency English - CPE z oceną A, B, C).

Dodatkowo kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania j. angielskiego, w którym przewidziano w sumie minimum 210 godzin (po 60 minut), czyli 280 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

Oprócz znajomości języka angielskiego uczelnia wymaga posiadania odpowiednich ocen, w zależności od kierunku studiów pierwszego stopnia:

 • Bachelor of Engineering in Electronics:
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Science in Engineering (Electronics):
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Engineering in Mechatronics:
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Science in Engineering (Mechatronics):
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Engineering in Mechanical Engineering:
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać dodatkowo ocenę minimum dostateczną (3.0 lub 45%-54%) z chemii na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać chemii na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania chemii, w którym przewidziano w sumie minimum 75 godzin (po 60 minut), czyli 100 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Science in Engineering (Mechanical):
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać dodatkowo ocenę minimum dostateczną (3.0 lub 45%-54%) z chemii na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać chemii na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania chemii, w którym przewidziano w sumie minimum 75 godzin (po 60 minut), czyli 100 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

 • Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business:
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę bardzo dobrą (5.0 lub powyżej 74%) z matematyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać matematyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania matematyki, w którym przewidziano w sumie minimum 375 godzin (po 60 minut), czyli 500 lekcje (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).
  Kandydaci powinni posiadać minimum ocenę dobrą (4.0 lub 55%-74%) z fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej (ocena uzyskana z egzaminu maturalnego lub ocena na świadectwie ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - nie trzeba zdawać fizyki na egzaminie maturalnym; w przypadku tegorocznych maturzystów: ocena na ostatnim świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej/ocena na ostatni semestr).
  Kandydaci powinni uczęszczać do klasy, gdzie realizowany jest program nauczania fizyki, w którym przewidziano w sumie minimum 200 godzin (po 60 minut), czyli 267 lekcji (po 45 minut), w ciągu ostatnich trzech lat nauki (suma lekcji z klas 1-3, w przypadku 3-letniego cyklu nauczania lub suma lekcji z klas 2-4, w przypadku 4-letniego cyklu nauczania).

Oprócz znajomości języka angielskiego uczelnia wymaga ukończenia odpowiednich studiów pierwszego stopnia, w zależności od kierunku studiów uzupełniających drugiego stopnia:

 • Master of Science in Engineering, Innovation and Business:
  Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering, Innovation and Business przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunkach inżynieryjnych, w tym dla absolwentów kierunku Bachelor of Science in Engineering, Innovation and Business.

 • Master of Science in Engineering - Electronics:
  Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Electronics przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: elektronika, mechatronika, robotyka, elektroenergetyka oraz pokrewne.

 • Master of Science in Engineering - Mechatronics:
  Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Mechatronics przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: elektronika, mechanika, mechatronika oraz pokrewne.

 • Master of Science in Engineering - Robot Systems (Advanced Robotics Technology/Drone Technology):
  Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Robot Systems przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: automatyka, robotyka, mechatronika, elektrotechnika, elektronika oraz pokrewne.

 • Master of Science in Engineering - Software Engineering:
  Studia uzupełniające magisterskie na kierunku Master of Science in Engineering - Software Engineering przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na takich kierunkach jak: informatyka, inżynieria oprogramowania oraz pokrewne.


Więcej informacji na: https://www.sdu.dk/en