Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Zakwaterowanie

Dotyczy Hanze University of Applied Sciences, Groningen:

Hanze University of Applied Sciences, Groningen nie posiada swoich akademików ani domów studenckich, stąd też międzynarodowi studenci zmuszeni są znaleźć zakwaterowanie na własną rękę. Zagraniczni studenci mogą zwrócić się, aplikować o zakwaterowanie w: Housing Office www.housingoffice.nl.

Housing Office to organizacja, która spełnia rolę pośrednika w poszukiwaniu lokalu, zakwaterowania dla studentów, chcących studiować w Holandii.
Aby ubiegać się o przyznanie zakwaterowania przez Housing Office należy najpierw załatwić wszelkie formalności związane z aplikacją na studia (student musi być zaakceptowany przez Hanze University of Applied Sciences, Groningen).
Po spełnieniu wszystkich warunków Housing Office zaproponuje kwaterę, oferowaną przez osobę prywatną, bądź przez firmę.
W zależności od potrzeb i wymagań studenta może to być pokój w domu, który zamieszkują holenderscy studenci, osobiste mieszkanie lub kwatera u holenderskiej rodziny. Minimalny okres wynajmu zakwaterowania to zazwyczaj 3 miesiące.
Zakwaterowanie oferowane przez Housing Office, mieszkanie lub pokój, powinno być umeblowane. Kwota ustalonego czynszu za wynajem zawiera wszystkie opłaty dodatkowe (woda, elektryczność, gaz, podatki).
W większości obiektów oferowanych przez Housing Office student musi się liczyć z faktem, że kuchnia i łazienki będą współdzielone przez wszystkie osoby zamieszkujące mieszkanie lub dom.
Koszt wynajęcia pokoju to około 250-350 euro miesięcznie, chcąc wynająć mieszkanie liczmy się z wydatkami rzędu 350-550 euro miesięcznie. W momencie finalizowania formalności związanych z zakwaterowaniem należy wpłacić depozyt, który w zależności od miejsca wynosi orientacyjnie 625 euro, z czego 300 euro to kwota administracyjna, która nie podlega zwrotowi.
Termin złożenia aplikacji na zakwaterowanie do Housing Office jest bardzo istotnym elementem dla pomyślnego załatwienia mieszkania/pokoju, ponieważ ilość miejsc jest limitowana.

Housing Office radzi, aby proces aplikowania o zakwaterowanie został rozpoczęty przed:

  • 1 czerwca w przypadku studiów rozpoczynających się od września,
  • 1 listopada dla studiów rozpoczynających się od lutego.

Więcej informacji na temat możliwości zakwaterowania jakie oferuje Housing Office, jak i formularz aplikacyjny na zakwaterowanie, znajdują się na stronie internetowej Housing Office: www.housingoffice.nl