Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Studia w Holandii w pigułce

Dla osób z całej Polski
Studentami mogą zostać osoby z całej Polski. Wystarczy matura lub ukończone studia wyższe i znajomość języka angielskiego.

Studia w Holandii
Studia w Holandii w języku angielskim są odpłatne, a wysokość czesnego zależy od kierunku oraz poziomu studiów (licencjackie, inżynierskie lub magisterskie). Można jednak ubiegać się o grant lub zdobyć stypendium. Możliwa jest legalna praca podczas studiów.

BA Programme
Programy nauczania na poziomie BA to praktyczne studia inżynierskie lub licencjackie. Studia BA to gwarancja dobrej pracy zarówno w Holandii, Polsce, jak i w całej Europie i na świecie.

Dalsza nauka
Będąc absolwentem jednego z kierunków BA możesz kontynuować naukę bezpośrednio na uczelni w Holandii lub na wybranej wyższej uczelni w całej Europie. W ten sposób zdobędziesz tytuł magistra (MA Degree).

MA Programme
Programy nauczania na poziomie MA to praktyczne studia magisterskie. Studia w Holandii są dwustopniowe, to znaczy aby uzyskać tytył magistra (MA Degree) najpierw należy ukończyć studia na poziomie licencjat/inżynier (BA Degree).

Zakwaterowanie, wyżywienie
Student powinien pokryć koszty zakwaterowania, wyżywienia, dojazdów.
Koszt zakwaterowania wynosi od 2500 euro do 4000 euro za rok nauki. Pozostałe wydatki to około od 300 do 900 euro na miesiąc.

Opłaty
Studenci ponoszą koszty czesnego na rzecz uczelni, gdyż studia w Holandii dla studentów z Polski są odpłatne. Jednak, jako obywatele Polski, kraju członkowskiego Unii Europejskiej (EU/EEA), koszty czesnego są znacznie niższe niż dla studentów, którzy są obywatelami krajów nie należących do Unii Europejskiej.

Legalna praca
Studenci z Polski mogą legalnie pracować.
Zarobki wystarczają na pokrycie części kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy wszystkich do kontaktu z Krajowym Biurem Programu i naszymi Konsultantami Regionalnymi z całej Polski: Dane kontaktowe

Jak się zgłaszać
Procedura rekrutacji kandydatów trwa do 1 lipca i do 1 grudnia. Aplikuj już dzisiaj!
Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za pomoc i proces rekrutacji.