Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Praca dla studenta

Polscy studenci duńskich uczelni mogą legalnie pracować bez ograniczeń czasowych. Jest to możliwe po uzyskaniu pozwolenia na pracę.
Nie trzeba znać języka duńskiego, gdyż w wielu duńskich firmach językiem roboczym jest angielski.
Studenci w trakcie studiów podejmują pracę głównie w firmach sprzątających biura, sklepy, banki lub instytucje publiczne, przy roznoszeniu gazet, w restauracjach lub hotelach przy zmywaniu naczyń, w supermarketach przy ustawianiu lub pakowaniu towarów. Zarobki za godzinę pracy kształtują się na poziomie 100 DKK. Jest to kwota, która wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów życia, w tym zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów oraz materiałów edukacyjnych.
Ważnym atutem duńskiego rynku pracy jest małe bezrobocie oraz dostępność pracy. Możliwe jest uzyskanie pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów, która pozwoli na samodzielne utrzymanie się.
Studenci z Polski pracują średnio około 10-15 godzin tygodniowo.

Na miejscu warto skontaktować się z polskimi lub innymi zagranicznymi studentami, polecą oni pracodawców, którzy szukają pracowników.

Pracując podczas studiów warto dołączyć do funduszu dla bezrobotnych. Do funduszu dla bezrobotnych można dołączyć bezpłatnie lub opłacając składki. Dzięki członkostwie w funduszu dla bezrobotnych po ukończeniu studiów można otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych, który wynosić może nawet 13 368 DKK na miesiąc, podczas okresu poszukiwania pracy. Jeden z funduszy dla bezrobotnych: www.ftf-a.dk/in-english/ Pełna lista funduszy dla bezrobotnych na stronie: www.workindenmark.dk/Working-in-DK/Unemployment-insurance

Pracę można znaleźć również za pośrednictwem: