Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Studia w Danii w pigułce

Dla osób z całej Polski
Studentami mogą zostać osoby z całej Polski. Wystarczy matura lub ukończone studia wyższe i znajomość języka angielskiego.

Bezpłatne studia w Danii
Uczelnie z Danii uczestniczące w Programie eduABROAD oferują bezpłatne studia. Nauka prowadzona jest w języku angielskim.

Rok akademicki rozpoczyna się co roku:

  • w sierpniu/wrześniu (termin rekrutacji do 10 marca)
  • w lutym (termin rekrutacji do 10 października)

Nie musisz mieć certyfikatów
W przypadku większości uczelni nie musisz posiadać certyfikatu językowego z języka angielskiego, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Czas nauki, poziom kształcenia
Studia AP Degree trwają 2 lata, studia BA Degree trwają od 3 do 4 lat, natomiast studia MA trwają 2 lata.

AP Degree Programme
Programy nauczania na poziomie AP Degree to praktyczne studia, które otworzą Ci rynki pracy zarówno Danii, Polski, jak i całej Europy i świata. Otrzymujesz punkty ECTS.

BA Degree Programme
Programy nauczania na poziomie BA Degree to praktyczne studia inżynierskie lub licencjackie, są drugim stopniem studiów wyższych w duńskim systemie edukacji. Studia BA Degree to gwarancja dobrej pracy zarówno w Danii, Polsce, jak i w całej Europie i na świecie. Otrzymujesz punkty ECTS.

MA Programme
Programy nauczania na poziomie MA to praktyczne studia magisterskie. Studia w Danii są dwustopniowe, to znaczy aby uzyskać tytył magistra (MA Degree) najpierw należy ukończyć studia na poziomie licencjat/inżynier (BA Degree).

Dalsza nauka
Będąc absolwentem jednego z kierunków AP Degree możesz kontynuować naukę na wybranej wyższej uczelni w całej Europie. W ten sposób zdobędziesz tytuł inżyniera/licencjata (BA) lub magistra (MA).
Będąc absolwentem jednego z kierunków BA Degree możesz kontynuować naukę na wybranej wyższej uczelni w całej Europie. W ten sposób zdobędziesz tytuł magistra (MA).

Kontakt z nauczycielami
Duńscy nauczyciele stawiają na bliski kontakt i indywidualne podejście do każdego studenta.

Zakwaterowanie, wyżywienie
Student powinien pokryć koszty zakwaterowania, wyżywienia, dojazdów.
To koszt około 4000-6000 DKK na miesiąc, czyli około 2300-3400 zł. To dokładnie tyle ile musisz liczyć na te same wydatki w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, a studiujesz w Danii.

Bez opłat
Studenci nie ponoszą kosztów czesnego na rzecz uczelni, muszą jednak we własnym zakresie pokryć koszty materiałów edukacyjnych, książek, wyjazdów uczelnianych itp., które wynoszą ok. 4000 DKK (ok. 2000 zł) na semestr.

Legalna praca
Studenci z Polski mogą legalnie pracować.
Zarobki wystarczają na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy wszystkich do kontaktu z Krajowym Biurem Programu i naszymi Konsultantami Regionalnymi z całej Polski: Dane kontaktowe

Jak się zgłaszać
Procedura rekrutacji kandydatów trwa do 10 marca, bądź 10 października. Aplikuj już dzisiaj!
Nie pobieramy żadnych opłat za pomoc i proces rekrutacji.