Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Groningen

Groningen to miasto położone w północnej Holandii, zamieszkiwane przez 180 tysięcy mieszkańców, z czego połowa z nich to osoby poniżej 30 roku życia. Co piąty mieszkaniec Groningen jest studentem. Zaraz po Amsterdamie jest drugim miastem w Holandii, biorąc pod uwagę jego wielkość.
Groningen położone jest niedaleko granicy z Niemcami. Do Bremen dojechać można w 2 godziny, do Hamburga podróż zajmie o godzinę więcej. Do Amsterdamu dojedziemy w 2,5 godziny, tyle samo czasu zajmie nam podróż do lotniska Schiphol Airport.

Groningen jest nazywane miastem rowerów, korzysta z nich aż 60% populacji. Centrum miasta jest częściowo zamknięte dla samochodów, dlatego jazda na rowerze lub spacerowanie jest bardzo przyjemne i przede wszystkim bezpieczne.

Ze względu na dużą populację studentów w mieście dobrze rozwinięte jest życie nocne, wszelkiego rodzaju kluby oraz puby otwarte są całą dobę, a ceny są wybitnie studenckie. Zwiedzający zwrócą na pewno uwagę na Groningen Museum, zawierające wspaniałą kolekcję sztuki nowoczesnej, na uwagę zasługują konstrukcje zaprojektowane przez Alessandro Mendini. Studencki charakter tego miasta potwierdza ustanowiony przez 3000 osób w 2005 roku rekord Guinnessa w bitwie na poduszki, nie bez powodu nazywane "miastem talentów".

Corocznie w sierpniu w Groningen organizowany jest festiwal Noorderzon, w ramach którego odbywają się przedstawienia teatralne, występy muzyków oraz projekcje filmowe.

Zobacz:


Źródło: