Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Viborg

Viborg położone jest na Jutlandii. Viborg oddalone jest o około 320 km od Kopenhagi. Miasto zamieszkuje ponad 45 tysięcy mieszkańców, a w całym regionie mieszkańców jest blisko 100 tysięcy. W średniowieczu Viborg był stolicą Jutlandii, a wspaniała katedra i sąd dla zachodniej Danii, jakie są zlokalizowane w mieście, są wspomnieniem tamtych czasów.

Viborg ma dobrze zachowane centrum, gdzie można znaleźć wiele śladów dawnego średniowiecznego miasta. Od 1 stycznia 2007 Viborg stał się stolicą regionu Jutlandii Mid, który obejmuje środkową części Jutlandii od miejscowości Ringkobing do Aarhus. Viborg jest znany z najwyższego wskaźnika dobrze wykształconych osób w Danii i jest miastem, w którym swoją siedzibę ma wiele przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych.

Miasto jako regionalne centrum administracyjne oferuje mnóstwo atrakcji i posiada bogatą ofertę życia nocnego, przez co liczba duńskich, jak i zagranicznych studentów z roku na rok rośnie. Miasto charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i bardzo niskim wskaźnikiem przestępczości.

Dla osób aktywnych, lubiących sportowy tryb życia Viborg oferuje wiele możliwości do utrzymania zdrowego stylu życia. Oprócz piłki nożnej i ręcznej, Viborg oferuje jeszcze wiele innych ekscytujących sportów.

W mieście i regionie odbywa się corocznie wiele imprez sportowych, zarówno w lecie, jak i w zimie, gdyż zlokalizowane są tu biegowe trasy narciarskie, a nawet stok narciarski z wyciągiem.
W Viborg znajduje się ponadto wiele klubów fitness, które oferują specjalne ceny dla studentów, wspaniały basen ze strefą wypoczynkową, czynny wiele godzin w tygodniu, kręgielnia oraz ścianka wspinaczkowa.
W okolicach miasta znajduje się wiele tras idealnych na wycieczki rowerowe. W uroczych zakątkach regionu można spróbować między innymi: pływania kajakiem w małych strumieniach, golfa lub wędkowania w jednym z licznych jezior.

W mieście znajduje się dworzec kolejowy oraz autobusowy, co zapewnia komunikację liniami lokalnymi, regionalnymi oraz krajowymi oraz połączenie do wszystkich głównych miast duńskich, w tym do Kopenhagi. Najbliższym lotniskiem jest Karup, które znajduje się w odległości 30 minut drogi samochodem od Viborg. Z centrum miast odjeżdża również autobus na lotnisko.

Zobacz:


Źródło: