Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Roskilde

Roskilde jest jednym z najstarszych miast w Danii, które do XV wieku było stolicą tego kraju. Leży ono na wyspie Zelandia ok. 30 kilometrów od obecnej stolicy kraju - Kopenhagi. Roskilde zamieszkuje ok. 50 000 osób, z czego 35% stanowią studenci. Tradycje akademickie sięgają tu 1972 roku.

Należy pamiętać, że Roskilde to nie tylko tradycja. Miasto to słynie również z jednego z największych w Europie festiwalu rokowego, którego początki sięgają 1971 roku. Wydarzenie to jest kilkudniową imprezą plenerową, w trakcie której odbywają się liczne koncerty największych gwiazd tego gatunku jak: Metallica, Mike Oldfield, Black Sabbath. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest nieprzewidywalność i oryginalność. Podczas festiwalu, obok licznych koncertów, można obejrzeć inscenizacje teatralne, warsztaty plastyczne i imprezy sportowe. Kupując bilet na Roskilde Festival wspiera się różne akcje kulturowe i humanitarne. Co roku, na imprezie silnie działają organizacje praw człowieka, promowana jest ekologia oraz recykling śmieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu, impreza ta cieszy się coraz większą popularnością w Europie.

Do największych atrakcji tego miasta należy katedra, w której pochowano 38 członków rodziny królewskiej. W świątyni znajdują się również zabytkowe organy z XVI wieku. Dzisiaj, zabytek ten jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Wielbiciele morskich przygód również znajdą w Roskilde coś dla siebie. Znajduje się tu Muzeum Łodzi Wikingów i Muzeum Morskie nad fiordem. Chętni mogą obejrzeć zrekonstruowane łodzie i wybrać się w krótki rejs. Wielbiciele spokojniejszych form spędzania wolnego czasu mogą przyjemnie spędzić czas na pieszych wędrówkach i spacerach.

Zobacz:


Źródło: