Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Kopenhaga

Kopenhaga jest stolicą Danii, a zarazem jej największym miastem, które zamieszkuje ponad 1 milion 100 tysięcy mieszkańców. Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zealand i posiada mostowe połączenie ze szwedzkim miastem Malmo. Kopenhaga ma połączenia promowe ze Szwecją, Norwegią, Niemcami i Wielką Brytanią. Największy port lotniczy w Danii, Kastrup, oferuje dogodne połączenia lotnicze niemalże z całym światem. Stolica Danii ma własne metro oraz bardzo rozwiniętą sieć połączeń kolejowych, zarówno lokalnych, jak i do innych miast w Danii.

Ta duńska metropolia ma jednak bardzo kameralny charakter. Jednym z głównych symboli Kopenhagi jest rzeźba syrenki, a historia miasta jest silnie związana z postacią Hansa Christiana Andersena, autorem bajek i baśni. W mieście znajduje się mnóstwo zabytków i innych miejsc atrakcyjnych turystycznie, do których należą chociażby: Stroget, najdłuższy deptak w Europie, Nyhavn, port z kolorowo pomalowanymi kamieniczkami czy Tivoli, park rozrywki.
Kopenhaga to miasto, w którym z pewnością nie brakuje zieleni. W mieście znajdują się liczne parki i ogrody, w których mieszkańcy stolicy bardzo lubią wypoczywać i spędzać wolny czas. Miejsca te przyciągają też licznych turystów. Innym sposobem na spędzenie czasu wolnego w Kopenhadze są parki rozrywki. Ten najsłynniejszy to Tivoli, park rozrywki i ogród, położony w centrum miasta. Obecnie Tivoli to najczęściej odwiedzany park rozrywki w Skandynawii oraz jeden z popularniejszych w Europie. Otwarty 15 sierpnia 1843 r. park rozrywki oferuje liczne atrakcje, do których między innymi należą kolejki górskie i karuzele oraz najdłuższe w Europie słonowodne akwarium.

Kopenhaga to również bardzo istotne miejsce na światowej mapie designu. Duńskie wzornictwo jest bardzo dobrze znane na całym świeci i słynie z najciekawszych przedmiotów sztuki użytkowej. To właśnie w stolicy znajduje się słynne muzeum Danish Museum of Art & Design, a design jest niezwykle widoczny w przestrzeni publicznej.

W mieście znajduje się mnóstwo barów, pubów, restauracji i innych miejsc do spędzania wolnego czasu, dzięki czemu stolica Danii żyje praktycznie 24 godziny na dobę. To również zasługa licznych duńskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, które swoje główne siedziby lokują właśnie w tym miejscu. Kopenhaga, jak i cała Dania, to również bardzo bezpieczne miejsce do życia, które słynnie z zapewniania licznych udogodnień dla swoich mieszkańców.

Zobacz:


Źródło: