Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Koge

Koge jest duńskim miastem położonym na półwyspie Stevns. Zamieszkuje je ok. 57 000 mieszkańców. Można tu różnorodnie spędzić czas, gdyż Koge jest usytuowane w malowniczym regionie zapewniającym komfort życia i studiowania. Zaletą tego miejsca jest bliska odległość do stolicy kraju, Kopenhagi, ok. 40 kilometrów, a pociągi kursują pomiędzy obiema miejscowościami co 10 minut.

Koge może pochwalić się imponującym otoczeniem. Bliskość lasów i plaż sprawia, że amatorzy różnorodnych form wypoczynku znajdą tu coś dla siebie. Miasto dysponuje również licznymi atrakcjami turystycznymi takimi jak: muzeum, domy z XVI wieku, kościół św. Mikołaja czy galeria. Pasjonaci historii z pewnością będą zachwyceni tym miejscem, gdyż jest to średniowieczne centrum, gdzie palono czarownice.

Sercem Koge jest plac Torvet, na którym odbywają się w weekendy liczne imprezy kulturowe. Znajduje się tam również wiele barów i restauracji oferujących świeże i doskonale przyrządzone ryby. Plac ten jest największym takim miejscem poza Kopenhagą. Oprócz przyjemności związanych z wypoczynkiem na świeżym powietrzu przy kawie lub tradycyjnym duńskim piwie, można tu dokonać zakupów.

Zobacz:


Źródło: