Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Herning

Herning leży w środkowej części Półwyspu Jutlandzkiego, jest siedzibą władz gminy Herning. Miasto jest jednym z większych miast regionu, leży w odległości 52 km na wschód od Morza Północnego. Położone w centrum ważnego regionu rolniczego, stanowi jego zaplecze handlowo-usługowe.
Miasto rozwinęło się dzięki przemysłowi włókienniczemu, gdy w 1873 powstało tu największe centrum włókiennicze Danii.
Herning dalej rozwijało się opierając swój potencjał na branży odzieżowej, aż do lat 90 XX wieku, kiedy to cała produkcja duńskiej branży odzieżowej została zlokalizowana w Chinach.
Obecnie w Herning miejsce branży odzieżowej zastępują nowoczesne technologie, w tym informatyka i inne gałęzie przemysłu i usług. Miasto nadal związane jest z branżą, znajduje się tu największy skandynawski instytut mody TEKO Design+Business. Herning posiada duże obszary targowo-wystawowe, gdzie organizowane są międzynarodowe imprezy.

Dzięki obecności międzynarodowych studentów, studiujących w instytucie mody TEKO Design+Business, w mieście czuje się akademicki i międzynarodowy klimat. Herning ma bardzo dużą ofertę sportową i kulturalną. To jedno z centrów kulturalnych Danii, a wśród najbardziej znanych centrów kultury należy zwrócić uwagę na:

  • Herning Kunstmuseum/Muzeum Sztuki w Herning - w dzielnicy Birk, na wsch. od miasta, mieści się ono w bardzo specjalnym budynku o kształcie przeciętego pierścienia. Muzeum posiada cenne zbiory (głównie) duńskich artystów z XX wieku. Znajdują się w nim dzieła Roberta Jacobsena, Richarda Mortensena, Piero Manzoniego. Muzeum znane jest jako organizator wielu wystaw sztuki z całego świata. Założycielem i mecenasem tego muzeum był fabrykant Aage Damgaard, właściciel fabryk wókienniczych w Herning.
  • Carl-Henning Pedersen og Else Alfelts Museum/Muzeum Carla-Henninga Pedersena i Elsy Alfelt - w dzielnicy Birk, na wsch. od miasta, zawiera dzieła tych dwojga malarzy należących do artystów z duńskiej grupy Cobra. Ściany zewnętrzne budynku ozdobione są płytami ceramicznymi z rysunkami Carla-Henninga Pedersena.

Herning ma bardzo dobre połączenia komunikacyjne z każdego miejsca w Danii jak i na świecie.
Do Herning można bezpośrednio dojechać autobusem, samochodem lub pociągiem. Herning ma stałe połączenie kolejowe z lotniskiem w Kopenhadze, a pociągi odjeżdżają co godzinę.
Podróż z Kopenhagi do Herning zajmuje maksymalnie 3,5 godziny.
W pobliżu znajdują się również lotniska w Karup i Billund, z których dojazd do Herning zajmuje maksymalnie 40 minut.

Zobacz:


Źródło: