Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Aalborg

Aalborg jest miastem położonym w północnej części Jutlandii w Danii, które zamieszkuje ponad 100 tysięcy mieszkańców. Jest to czwarte co do wielkości miasto w Danii i obecnie duży ośrodek związany ze sztuką, kulturą, muzyką oraz oferujący wiele atrakcji na spędzanie czasu wolnego.

Z jednej strony Aalborg jest dynamicznym i międzynarodowym miastem na czasie, z drugiej strony jest to wieloletnia stolica województwa, w której zawsze pielęgnuje się historię i niepowtarzalną atmosferę.

Co najważniejsze Aalborg to prawdziwe miasto akademickie, a dla duńskich i zagranicznych studentów funkcjonuje Studenterhuset, czyli dom studentów - miejsce spotkań, koncertów i różnych wydarzeń organizowanych dla studiujących w Aalborg.

Miasto jest pełne atrakcji zarówno w dzień, jak i w nocy, latem, jak i zimą. Aalborg oferuje studentom wiele form rozrywki i możliwości spędzania wolnego czasu w nieformalnej i przyjaznej atmosferze. W Aalborg jest wiele terenów zielonych, a samo miasto jest podzielone przez piękny fiord, Limfjorden. Chociaż Aalborg to tętniące życiem miasto z wieloma atrakcjami, jest to zarazem bardzo bezpiecznie miejsce.

W Aalborg znajdują się kina, teatry, centra kultury, galerie sztuki, muzeum sztuki "Kunsten", zoo, basen. Oprócz nich w mieście jest dużo restauracji, kawiarni, pubów i barów oraz klubów fitness, siłowni. W mieście znajdują się również różne kluby sportowe, gdzie można uprawiać tenis, piłkę nożną, piłkę ręczną i inne dyscypliny sportowe.

Więcej informacji na temat atrakcji, jakie oferuje Aalborg można znaleźć na stronie: www.visitaalborg.com

W Aalborg funkcjonuje sprawny system miejskiej komunikacji oraz bardzo dobra sieć dróg. Połączenia z innymi miastami w Danii zapewniają autostrady oraz komunikacja publiczna. Aalborg ma również własne lotnisko, które zapewnia połączenia lotnicze z innymi lotniskami w Danii, a także za granicę.

Zobacz:


Źródło: