Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Sunderland

Sunderland leży nad samym morzem, w jednej z najpiękniejszych cześci Wielkiej Brytanii. Sunderland jest połączeniem nowoczesnego, gwarnego centum i atrakcyjnego wybrzeża oraz relaksującej zieleni. Sunderland jest jednym z siedmiu na świecie nabardziej IT-inteligentnych miast.

Miasto to połączenie kilku stylów architektonicznych gregoriańskiego, edwardiańskiego i wiktoriańskiego. Znajduje się tu Kościół św. Piotra zbudowany w VII wieku, który był rezydencją szanownego Bede, zwanego ojcem angielskiej historii. W mieście znajduje się The National Glass Centre - Krajowe Centrum Szkła, w którym powstają dzieła najlepszych projektantów w szkle.

W Sunderland znajduje się wspaniały teatr Sunderland Empire Theatre oraz powstały w 1925 roku najstarszy teatr amatorski The Royalty Theatre. Istnieje letnia scena muzyczna, wiele pubów i klubów, w których młodzi ludzie mogą znaleźć odpowiedni dla siebie rodzaj rozrywki. Miłośników sztuki ucieszy wizyta w miejscowych galeriach Northern Gallery for Contemporary Art i The Reg Vardy Gallery. W Sunderlansd istnieje jedno z najnowszych kin Empire Cinema. Największa kolekcja historycznych samolotów znajduje się w muzeum The North East Aircraft.

Sunderland jest również miejscem dla tych, którzy chcą żyć aktywnie. Obiekty sportowe i udogodnienia stworzone w tym mieście zadowolą każdego. W mieście znajdują się liczne baseny, najwyższa ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe, a także największy skate park w Europie.. Do miasta Sunderland biegnie trasa jednej z najpopularniejszych ścieżek rowerowych w Anglii. Miłośników zimowego szaleństwa na pewno ucieszy fakt, iż w Sunderland istnieją warunki do jazdy na nartach czy na snowbordzie przez cały rok, nie jest to oczywiście zasługa klimatu a odpowiednio przygotowanej sztucznej nawierzchni na stoku. Rozwijać można swoje zainteresowania poprzez poznawanie sportów wodnych, które ze względu na lokalizację miasta cieszą się dużą popularnością.

Poza miastem można zobaczyć wiele zachwycających miejsc. Park Herrington Country, Park Mowbray, rezerwaty Rainton Meadows Nature Reserve and Visitor Centre, plaże Roker and Seaburn, stawy Joe's Pond to tylko kilka propozycji na spędzenie weekendu na świeżym powietrzu.

Miasto cały czas prężnie się rozwija, rozbudowuje przemysł czym tworzy miejsca pracy dla tysięcy ludzi. Sunderland jest dobrym miejscem zarówno na założenie, jak i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Zobacz:


Źródło: