Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Sheffield

Sheffield znajduje się w samym sercu Wielkiej Brytanii. Z Sheffield do Londynu jest około dwie godziny drogi, a do Manchesteru, czy do Leeds około godziny. Sheffield jest również najbezpieczniejszym miastem w kraju.

Sheffield jest wyjątkowo zielonym miastem. Będąc w tym mieście ciągle jest się blisko natury, bowiem znajduje się tu około 200 parków i ogrodów. Wokół Sheffield można również podziwiać tereny zielone i parki.

Wiele ciekawych miejsc czeka na przybywających do Sheffield. Muzeum Weston Park jest idealnym początkiem odkrywania historii Sheffield. W centrum miasta znajduje się otwarta galeria na świeżym powietrzu, zwana The Millennium Gallery, gdzie można podziwiać obrazy czy rzeźby. Przechadzając się centrum miasta można podziwiać ogród zimowy, w którym znajduje się ponad 2500 roślin.

Sheffield to prawdziwy raj dla tych, którzy uwielbiają zakupy! Centrum handlowe, w którym znajduje się 270 sklepików zadowoli nawet bardzo wybrednych.

W Sheffield powstało kilka teatrów. Najstarszym jest the Lyceum Theatre, który powstał w 1897 roku. Teatr Crucible jest znany z organizacji corocznych światowych mistrzostw w snookerze. W tym teatrze wystawianych jest wiele lokalnych sztuk. W Szeffield istnieje również wiele małych niezależnych teatrów, których przykładami mogą być The Victorian Lantern czy Merlin. Dla tych, którzy chcą obejrzeć najnowsze produkcje filmowe czekają Cineworld. czy The Odeon. W Sheffield znajduje się jedno z największych kin, w któym można obejrzeć filmy niezależne oraz filmy pochodzące z różnych zakątków świata - The Showroom Cinema.

W Sheffield powstały dwie drużyny piłki nożnej Sheffield United i Sheffield Wednesday. Na stadionie United's Bramall Lane odbywają się mecze z drużynami zagranicznymi. W Sheffield znajduje się również międzynarodowy stadion atletyczny Don Valley. Kolejnym ważnym obiektem sportowym znajdującym się na terenie miasta jest Międzynarodowy Ośrodek Sportu Ponds Forge. Sheffield jest idealnym miastem dla tych którzy chcą jeździć na łyżwach bądź na nartach przez cały rok.

W Sheffield jest mnóstwo kafejek, pubów i restauracji. Dla tych którzy chcą się zrelaksować wieczorem i oderwać od codziennych trosk przygotowana została bogata oferta clubów.

To co powinno zainteresować każdego studenta to unia studencka, The Students Union, której siedziba znajduje się w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Sheffield. The Students Union jest źródłem informacji o nadchodzących wydarzeniach.

Zobacz:


Źródło: