Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Londyn

Londyn to stolica Wielkiej Brytanii. Miasto położone w południowej Anglii nad Tamizą. Londyn to jedna z największych aglomeracji świata, zamieszkiwana przez 13 milionów osób, zaraz po Moskwie jest największym miastem Europy.

Londyn to również największe centrum finansowe świata, to tu ulokowanych jest kilkaset banków oraz największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Tutaj dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu Euroobligacji. W Londynie rozwinął się przemysł lotniczy, samochodowy, elektroniczny, papierniczy, odzieżowy i poligraficzny. Londyn to także ważny ośrodek turystyczny. Miasto jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Miasto administracyjnie podzielone jest na 32 dzielnice. Od XI wieku miasto funkcjonuje jako stolica Wielkiej Brytanii.

Oprócz tego, że studiują tutaj tysiące młodych ludzi z całego świata, Londyn jest słynnym ośrodkiem kulturalnym.
Na uwagę zasługują słynne orkiestry: London Symphony Orchestra, BBC Orchestra i London Philharmonic Orchestra; teatr: National Theatre.
Turystów z całego świata przyciągają galerie i muzea: British Museum, National Gallery, Tate Gallery, Muzeum Viktorii i Alberta, Natural History Museum, London Museum, czy też Science Museum. W Londynie znajdują się tereny zielone: Hyde Park, St. James Park, Kew Gardens, Green Park oraz Regent's Park.

Pomimo faktu, że Londyn to ogromne miasto, transport lokalny zorganizowany jest na wysokim poziomie.
Jedna z największych i zdecydowanie najstarsza w Europie sieć metra, o długości prawie 400 km, a także duża liczba autobusów, pozwala temu miastu i ludziom funkcjonować. Londyn posiada dwa międzynarodowe porty lotnicze oraz pochwalić się może również szybkimi pociągami TGV.

Miasto posiada wysoko rozwinietą infrastrukturę sportową, nie brak tu znanych stadionów, czy też kortów tenisowych.

Zobacz:


Źródło: