Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Slagelse

Slagelse jest miastem położonym na wyspie Zealand w odległości ok. 100 kilometrów od Kopenhagi. Pociągi do stolicy odjeżdżają co pół godziny. Miasto zamieszkuje ponad 30 000 mieszkańców, którzy na co dzień mogą cieszyć się atrakcjami tego miejsca. Wokół Slagelse znajdują się liczne plaże, imponująca linia brzegowa i malownicze wioski rybackie. Miasto oferuje turystom i mieszkańcom liczne formy spędzenia wolnego czasu, m.in.: odpoczynku w kawiarni przy doskonałej kawie, tradycyjnym duńskim piwie lub spędzenia czasu na uprawianiu sportów.

Sport stanowi istotny element kultury w mieście. Liczne tereny są przeznaczone na korty, pływalnie i hale sportowe, gdzie można uprawiać piłkę ręczną. Slagelse jest również rajem dla rolkarzy, którzy mogą poszaleć na ringu. Amatorzy bardziej niebezpiecznych sportów również znajdą cos dla siebie, gdyż w okolicy Slagelse znajduje się doskonale wyposażony park parkour.

Po męczącym dniu na hali sportowej Slagelse oferuje wiele możliwości wypoczynku. W mieście znajduje się kino, liczne kawiarnie i restauracje, gdzie można skosztować lokalnych rarytasów. W weekend warto spędzić wieczór poza domem, gdyż w całym mieście grają liczne zespoły i można posłuchać muzyki na żywo.

Slagelse oferuje możliwość spędzenia czasu nie tylko na hali sportowej, ale również na świeżym powietrzu. Można skorzystać z oferty dla amatorów kajakarstwa, wędkarzy, golfistów i jeźdźców konnych.

Fani ciekawostek i historii z pewnością zainteresuje fakt, iż Slagelse przez kilka lat gościło słynnego duńskiego baśniopisarza: Hansa Christiana Andersena. Ponadto, w mieście znajduje się XI wieczny kościół, a nieopodal znajduje się twierdza wikingów Trelleborg. Trelleborg jest jedną z twierdz, która należy do pierścienia zamków Vikingów.

Zobacz:


Źródło: