Praktyczne studia po angielsku.
Program eduABROAD to oficjalne biuro zagranicznych uczelni w Polsce.
Aplikację na studia za granicą złożysz bez dodatkowych opłat.

 

Randers

Randers położone jest na Jutlandii. Randers oddalone jest o około 330 km od Kopenhagi. Miasto zamieszkuje ponad 55 tysięcy mieszkańców, a w całym regionie mieszkańców jest blisko 93 tysiące. Miasto położone jest na Randers Fjord, w pobliżu ujścia rzeki Gudenaen, na wschodnim wybrzeżu Jutlandii.

Miasto słynie z łososia, produkcji lin i rękawic, jest również siedzibą przedsiębiorstwa Vestas, jednego z największych na świecie producentów wiatraków. Randers to nowoczesne, tętniące życiem miasto, z wieloma specjalistycznymi sklepami, centrami handlowymi oraz atrakcjami turystycznymi. Miasto słynie również z działalności kulturalnej.

Miasto Randers zostało założone ponad 700 lat temu, a jego średniowieczne centrum miasta zapewnia malownicze otoczenie dla spacerów. W centrum miasta znajduje się XIV i XV wieczna zabudowa, z kościołem świętego Marcina, który zlokalizowany jest na Kirkegade, najstarszej części miasta. W każdą sobotę rano przez cały rok na przylegającej ulicy organizowany jest targ, na którym można kupić rękodzieło oraz lokalne produkty rolne. Można zakupić także świeże i wędzone ryby w bardzo rozsądnych cenach. W pobliżu kościoła stoi Dom Ducha Świętego zbudowany około 1435 roku. Budynek jest resztką starego klasztoru. Innym pięknym budynkiem jest stary ratusz, wybudowany pod koniec 1700 roku, gdzie przez cały rok odbywa się wiele imprez i wydarzeń.

Randers jest wystarczająco duże, aby zapewnić swoim mieszkańcom oraz studentom liczne atrakcje oraz wystarczająco małe, aby zachować swoją przyjazną atmosferę. Koszty życia są również mniejsze niż w innych dużych duńskich miastach.

Randers jest położone zaledwie 35 km od Aarhus, drugiego co do wielkości miasta w Danii i około 4 godziny drogi pociągiem od Kopenhagi. Dzięki dobrej sieci kolejowej, połączeniu drogowym oraz lotniczym, zarówno do innych miejsc w Danii, jak i reszty Europy, z Randers można z łatwością dotrzeć różnymi środkami komunikacji.
Najbliższe lotnisko w Aarhus znajduje się zaledwie 40 minut jazdy samochodem od Randers lub jedną godzinę autobusem. Autobus bezpośrednio na lotnisko w Aarhus odjeżdża z centrum miasta.

Zobacz:


Źródło: